Mezinárodní aktivity

Vydejte se s Brontosaurem pomáhat do světa!
  • Čeština
  • English

Ukrajina 2014 aneb Přes hranice


značení na Podkarpatské RusiZakarpatská Ukrajina láká svou pohnutou minulostí i současností, krásou svých hor i příběhy místních. Vydejte se s námi na výlet po horách, po lidech a po historických i kulturních obdobích Podkarpatské Rusi!

Pojeďte s námi značit ukrajinské Karpaty!

 

Harmonogram:

Po dobrodružné cestě přes Slovensko a Ukrajinu, vlakem i maršrutkou, strávíme nejprve pár dní v Koločavě.  Zde se seznámíme, potkáme s místními postavami (Natálka, hudebník Ivan, malíř Oleš, pan starosta Vasil) a navštívíme místní zajímavosti – muzeum staré vesnice, dřevěný kostelík nebo nebo proslulou četnickou stanici. Tradiční puťák na 2 dny přes Poloninu Piškoňa, s návštěvou u Fedira až k Syněvyrskému jezeru nám otevře výhledy na krajinu a dveře k lidem.

Následně se přesuneme do vesničky nedaleko Volovce, k Polonině Runa, kde budeme značit, betonovat rozcestníky a uklízet stezky. Po pár dnech se přesuneme na huculskou farmu a pak do vesnice Lumšory, kde nás čekají závěrečné dny tábora a zasloužený odpočinek u jezera.

We cannot display this gallery

Program: poznávání historie, kultury a osudů Podkarpatské Rusi – při výletech, hrách, exkurzích, dílničkách, přednáškách a setkáváních s místními

Práce: značení turistických tras dle standardů KČT, betonování rozcestníků, úklid turistických stezek
Zázemí: spaní ve vlastních stanech, k tomu vybavená základna (budova, sociální zařízení, kuchyň)
Účastnický poplatek: 3500 Kč (dle počtu účastníků se může i snížit) – v ceně doprava tam i zpět, doprava v rámci místa, jídlo po celou dobu, ubytování a program. Pojištění si hradí účastníci sami.
Věk účastníků: od 16 let

Kontaktujte nás

telefonem: 776 711 886 (Kristina)

e-mailem: karpatskou.stezkou@gmail.com

na facebooku.

Kontaktní osoba: Ondra Svoboda a Kristina Studená

Plánovací výjezd květen – krajina a architektura v údolí pod horou Pikuj:
Těší se na vás Kristi, Hanka, Ondra, Fík a další!

This entry was posted in AKTUÁLNÍ PROJEKTY, Ukrajina. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.

Podporují nás

Erasmus+ Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvo zahraničních věcí