Mezinárodní aktivity

Vydejte se s Brontosaurem pomáhat do světa!
  • Čeština
  • English

Srbský Banát 2016


Pod hlavičkou Hnutí Brontosaurus letos pořádáme čtvrtý ročník dobrovolnického tábora u krajanů v srbském Banátu. Tábor proběhne v termínu 2.–14. 7.
Informace a přihlášky na e-mailu: srbsky.banat@brontosaurus.cz

Za předešlé roky se nám podařilo navázat příjemné vztahy s místními a objevit nejedno lokální specifikum. Základnu nám každoročně poskytuje ryze česká vesnice Češko Selo. Letos se chystáme dokončit některé započaté práce. Jedná se o čištění a opravu studní, péči o místní hřbitov a o další prospěšnou pomoc na dědině. Nově chystáme češkoselské budkování. Pomocná ruka přijde vhod i v sousední vsi Kruščica, při pracích na vznikajícím etno-muzeu.
cesta do Českého Sela
Naše přítomnost má za cíl utužování českého živlu krajanské komunity. Určitě nastane příležitost popovídat si s obyvateli a setkat se různými pohledy na život v srbském Banátu.
Za dobu, co do Srbska jezdíme, jsme si oblíbili řadu míst, na které se rádi znovu podíváme. Těšit se tak můžete na návštěvu Deliblatské peščary, zarůstající polopouště specifického rázu.
Deliblatská peščara
Chystáme se na výlet k rameni Dunaje, kde v podemletých březích hnízdí břehule. Možná cestou uvidíme i dudka. Přes Dunaj se potom převezeme trajektem k hradu a ochutnáme tradiční rybí čorbu. Protože v létě v Srbsku bývá poměrně parno, určitě dojde na koupání v belocrkvanských jezerech nebo v řekách Nera a Karaš.
belocrkvanské jezero
Vše poplyne v poklidném duchu. Zajisté se ale setkáte i s pověstným jižanským temperamentem. Příležitost nastane minimálně v rámci tradičního fotbalového duelu s týmem Češka Sela, který se nám zpravidla nedaří vyhrávat. Změníme to letos?
fotbalové utkání
Spát budeme na karimatkách ve spacácích v kulturním domě nebo venku na hřišti.
Kuchyně bude vegetariánská i nevegetariánská, pokusíme se vždy vymyslet varianty příjemné všem.
Jak již nastíněno, program bude pracovní, výletní i hrací.
Pokud Tě láká možnost intenzivního dvanáctidenního nasávání balkánské nálady, neváhej! Pojeď s námi :-).
Do Srbska zorganizujeme společný odjezd z ČR. Pokud chceš volit cestu po vlastní ose, bránit Ti nebudeme.
Poplatek účastníka činí 3 400,– (Pro členy HB sleva 200 Kč.)

Další novinky je možné sledovat na FB: https://www.facebook.com/events/213859432335443/
Pro dotazy a přihlášky je tu mail: srbsky.banat@brontosaurus.cz

This entry was posted in Srbsko and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.

Podporují nás

Erasmus+ Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvo zahraničních věcí