Mezinárodní aktivity

Vydejte se s Brontosaurem pomáhat do světa!
  • Čeština
  • English

Český Banát 2014 aneb Návrat ke kořenům


Český Banát 2014
Tábor s prvky dobrovolnictví v drsné romantice rumunského Banátu. Vzduch bude provoněn mystikou, meditacemi, tvořením v přírodě, cvičeními na posílení těla i duše, starými řemesly, improdivadlem, sblížením s místními nejen u dobrovolnické práce, touláním panenskou přírodou, spaním pod hvězdami…

DSCF7358u

23.7.2014   – 3.8.2014  (V případě získání dotace od Erasmus+ posun tábora na začátek srpna 2014 a sleva účastnického poplatku o min. 50%)

Rumunsko, Český Banát, vesnička Rovensko

Tábor s prvky dobrovolnictví v drsné romantice rumunského Banátu. Vzduch bude provoněn, mystikou, meditacemi, tvořením v přírodě, cvičeními na posílení těla i duše, starými řemesly, divadlem, sblížením s místními nejen u dobrovolnické práce, touláním panenskou přírodou, spaním pod hvězdami…

Blíže o vesničce Rovensko, okolních vesnicích (navštívíme ještě pravděpodobně Gernik a Sv. Helenu) a nádherné místní přírodě….nalezneš na www.Banat.cz

Program:

Program tábora se bude skládat z cca 3 dny dobrovolnická pomoc u místních, aby jste místní a místo lépe poznali (není povinná), vandry po okolní krajině a vesničkách, odzkoušíme si arteterapii, výrobu keramiky, mletí obilí a výrobu placek, ochutnáme jógu, OSHO meditace, REIKI, šamanské techniky, ale i klasické brontosauří hry a aktivity. Dále jsou náplní tábora i základy improvizačního divadla a tvorby v přírodě. Jedná se o prožitkový tábor, nejde o klasický brontosauří pracovní tábor.

Program je vhodný i pro účastníky, kteří na podobném táboře ještě nebyly. Celkem předpokládáme 16 účastníků ve věku 16 až 36 let a naší snahou bude vyváženě mužů a žen (Dívek se ale vždy hlásí podstatně více, proto chlapy nespěte doma !!!).

Ubytování:

Tábor proběhne v Rumunsku v české vesničce Rovensko (Český Banát). Ubytování je ve skromném stylu v budově na karimatkách ve spacácích, nebo ve vlastních stanech na louce vedle domu. WC suché, mytí u pramenů na konci vesnice.

Pokud by byl někdo náročnější je možné ti domluvit u místních spaní v domě na postelých s peřinou a sociálním zařízením (WC, v některých domech i sprcha). Ubytování u místních si hradí každý sám a není v ceně tábora.

Dobrovolnická práce:

Rozličné pomocné práce u místních na hospodářství, v sadech, nebo na poli. Likvidace nezdravých skládek ve vesnici, čištění pramene apod. Celkem dva až tři dny po cca 6 hodinách za den.

Strava:

Bude připravovaná pro vege i nevegetariány

Účastnický polatek:

Cena předběžně (nedotovaná): do 3950,-Kč (v ceně skromné ubytování na statku, strava zajištěna naším kuchařkou, organizační a programové zabezpečení akce, bohatý program) + cesta (počítáme se zajištěním autobusu v cenách obvyklých aktuálně cca 1350,-Kč/jedna cesta a cca 2700,-Kč/cesta tam i zpět). V ceně není individuální pojištění, případná další doprava na místě, případné ubytování u místních, osobní nákupy apod.

Místo na táboře je rezervované až po zaplacení účastnického poplatku (s dopravou, nebo bez dopravy). Na tento účastnický poplatek se vztahuje storno poplatek. Info o platbě a storno poplatku ti příjde s informací o přijetí na tábor.

Přihláška:

Součástí přihlášky je jak vyplnění přihlašovadla na stránce http://svycarna.eu/node/578, tak vyplnění a zaslání dotazníku (elektronicky, nebo poštou, kontakty viz. níže), který nalezneš taktéž na uvedených stránkách akce. Současně přilož svoji fotografii (Bude využitá v případě, že by ses nám v rumunských horách ztratil(a)).

Organizátorský tým… Robby Sunanda, Martina Kulašová a spol.

Kontakt na organizátory:

ZČ HB Modrý kámen

EVC Švýcárna, Josefov 459, Adamov 679 04

CeskyBanat@centrum.cz

Stránky akce: http://svycarna.eu/node/578

Tel: 603 375 481 (Robby), 511 141 297 (Švýcárna)

This entry was posted in AKTUÁLNÍ PROJEKTY, Rumunsko. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.

Podporují nás

Erasmus+ Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvo zahraničních věcí